Pełnia Księżyca. Podczas Pełni Księżyca w znaku Panny, w nocy, kiedy Śnieżny Księżyc rozlewa swoje pełne, majestatyczne światło, zarówno natura, jak i ludzkie serca wypełniają się wyjątkową energią. Życiodajna pełnia, przypadająca na 24 lutego i umiejscowiona w znaku Panny oraz w trzecim domu, przypomina odkrywczy list, który odkrywa przed nami ścieżki nowych możliwości. Księżyc w ziemskim znaku Panny skieruje naszą uwagę na szczegóły, budząc pragnienie organizacji i pragmatyzmu. Trzeci dom, będący domem komunikacji, podkreśla wagę słów, myśli i bezpośredniego otoczenia w naszym codziennym życiu.

Saturn, dyscyplina i ograniczenia

Kiedy Słońce tworzy koniunkcję z Saturnem, to kosmiczna harmonia przedstawia nam panoramę duchowego oświecenia i samorefleksji. Znajdujące się w znaku Ryb Słońce łączy swoje siły z Saturnem i Merkurym, wprowadzając nas w świat głębokiej empatii i intuicji Ryb, umieszczonych w dziewiątym domu – domu podróży zarówno fizycznych, jak i tych duchowych. Jest to wezwanie do odbycia podróży przez bezkresne morza duchowości i filozofii, na której każda fala przynosi nowe zrozumienie, a każdy przypływ zaprasza do dalszego poszerzania horyzontów. Słońce w Rybach, nasze wewnętrzne światło, oświetla drogę do głębszego zrozumienia i łączności z uniwersalną świadomością, prowadząc nas przez tajemniczy krajobraz Ryb i odkrywając przed nami ukryte prawdy.

Saturn, symbol dyscypliny i ograniczeń, w tej konfiguracji uczy nas cierpliwości i wytrwałości, przypominając, że duchowy rozwój wymaga czasu, doświadczenia i pokonywania wyzwań. W dziewiątym domu Saturn podkreśla wagę zaangażowania i odpowiedzialności na naszej duchowej ścieżce, zachęcając do budowania mocnych podstaw naszej wiary i wiedzy.

Merkury, posłaniec Bogów

Merkury, posłaniec bogów, w Rybach łączy się z intuicją i empatią, otwierając nas na wewnętrzny dialog i komunikację z otaczającym nas światem. W dziewiątym domu zachęca do rozszerzania umysłowych horyzontów poprzez edukację, podróże i eksplorację filozoficznych koncepcji. To okres, kiedy nasza komunikacja staje się bardziej introspektywna, a myśli płyną swobodnie, tworząc most między wewnętrznymi doświadczeniami a zewnętrznym wyrazem.

Pluton, w koniunkcji z Marsem i Wenus na descendencie, przypomina o sile transformacji i głębokiej pasji w relacjach, wskazując, że interakcje z innymi mogą prowadzić do istotnych wewnętrznych zmian.

Neptun, znajdujący się na najwyższym punkcie naszego horoskopu, inspiruje do odważnego marzenia i podążania za własną, unikalną ścieżką życiową, z intuicją jako naszym przewodnikiem.

Rytuał Pełni Śnieżnego księżyca

Rytuał Pełni Śnieżnego Księżyca obejmuje przygotowanie spokojnego miejsca, zapalenie dwóch świec symbolizujących czystość i wzrost, umieszczenie kamienia kwarcu różowego sprzyjającego uzdrawianiu emocji, skupienie się na celach i wizualizację ich manifestacji, zapisanie najważniejszych intencji, ofiarowanie ich poprzez spalenie nad płomieniem świecy i zakończenie rytuału podziękowaniem Księżycowi i kosmosowi za ich wsparcie. Ten rytuał, wykonany z wiarą i otwartością umysłu, otwiera bramy do realizacji marzeń i celów, z energiami Wszechświata jako sprzymierzeńcem na tej podróży.